Лацио още повече влоши положението на Фиорентина (видео)

Непостоянният тим на Лацио постигна домакинска победа с 2:1 над Фиорентина в среща от 16-ия кръг на Калчото и отново гледа към топ 6. В същото време отборът от Флоренция продължава да е в незавидно състояния, като има само една победа в последните си 11 срещи в Серия “А”. Българският талант Димо Кръстев отново беше в групата на гостите, но не влезе в игра. Въпросният успех на “виолетовите” навън дойде при предишната визита и то срещу шампиона Ювентус (3:0), заради което очакванията днес бяха за интригуващ сблъсък.

На терена обаче се видя, че Лацио превъзхожда. Столичани водеха с 2:0 до 88-ата минута, когато грешка на вратаря им Томас Стракоша върна интригата. Тогава албанецът сгреши подаване към свой съотборник, от което Фиорентина се възползва, спечелвайки дузпа, реализирана от Душан Влахович.

Това обаче се оказа недостатъчно, защото по-рано в мача “бианкочелестите” вече бяха вкарали на два пъти. Още в 6-ата Фелипе Кайседо се разписа за 1:0, а в 75-ата партньорът му в атака Чиро Имобиле заби дежурното си попадение - за 2:0. Освен това един гол на италианския щурмовак още през първото полувреме не беше признат заради засада.

Съставът на Чезаре Прандели беше допълнително затруднен от факта, че Франк Рибери получи травма и трябваше да напусне игра още в 38-ата минута.

Няколко минути в края за Лацио записа Стефан Раду, но това беше достатъчно, за да може той да стане играчът с най-много двубои за клуба в елита - 320, задминавайки Алдо Пучинели (319).