Ювентус показа шампионска игра и повали непобедения Милан (видео)

Отборът на Ювентус записа важен успех с 3:1 при гостуването си на Милан в дербито от междинния 16-и кръг на Серия "А". Головете за "бианконерите" отбелязаха Федерико Киеза (18', 62') и Уестън Маккени (77'), а Давиде Калабрия (41') беше точен за "росонерите". Така италианският първенец сложи край на серията на "Дявола" от 27 поредни шампионатни мача без загуба.

Плановете на Стефано Пиоли се промениха едва няколко часа преди мача. Двамата очаквани титуляри Раде Крунич и Анте Ребич се оказаха заразени с коронавирус. Така Калабрия тази вечер игра като опорен халф, а на лявото крило действаше Йенс Петер Хауге. Тео Ернандес изтърпя наказанието си и се завърна като ляв бек. Отдясно на отбраната беше позициониран Диого Далот, а пред него оперираше Саму Кастийехо. На върха на атаката беше Рафаел Леао.
В лагера на Ювентус пък с положителни тестове за коронавирус са бековете Хуан Куадрадо и Алекс Сандро. Затова титуляр беше Джанлука Фработа. Имаше само още една промяна в състава на отбора. Санкцията на Адриен Рабио изтече и така той замени Маккени в стартовите 11. Двамата нападатели бяха Кристиано Роналдо и Пауло Дибала.
Още във втората минута Дибала стреля, но топката рикошира в Симон Кяер и беше уловена от Джанлуиджи Донарума. Леао веднага отговори с неточен шут по земя. В седмата минута Кастийехо отправи опасен удар, който обаче беше избит в корнер от Войчех Шчесни. Малко след това изстрел на Фработа прелетя над другата врата. В 16-ата минута шут на Киеза разтресе страничния й стълб. Само две минути по-късно италианският национал подаде топката на Дибала, който му я върна с пета, за да може крилото да я прати в противниковата мрежа.
В 22-ата минута удар на Леао мина много близо до вратата на гостите. Киеза пък отново стреля, но този път Донарума успя да се намеси. В 27-ата минута грешка на гостуващата защита позволи на Леао да нанесе мощен шут, който обаче беше отразен от Шчесни. В 33-ата минута Калабрия пробва далечен шут, който прелетя над вратата. Последваха три неуспешни опита на Хакан Чалханоглу да изравни резултата. Това обаче направи Калабрия в 41-ата минута с прецизен удар под напречната греда. Веднага след това Аарън Рамзи стреля по земя, но право в ръцете на Донарума.
Втората част започна с шут по земя на Далот, който Шчесни изби в корнер. В 56-ата минута Рамзи получи топката на добра позиция, но я прати в аут. В 62-ата Киеза насочи топката в далечния долен ъгъл на вратата за втория си гол в мача. В 71-ата Роналдо намери с центриране резервата Маккени в наказателното поле, но Донарума отрази шута на американеца. В 77-ата минута влезлият като смяна Деян Кулушевски проби по десния фланг и стигна до противниковата врата, където поднесе топката на Маккени, за когото остана само да се разпише. До края на мача Чалханоглу се опита на два пъти да намали изоставането на своя отбор, но така и не успя да го стори, с което приключи и серията на "росонерите" от 17 шампионатни мача с поне два вкарани гола.

Въпреки загубата, Милан продължава да бъде лидер в класирането с 37 точки, докато Ювентус събра 30 пункта и е на четвъртата позиция.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 1:3

0:1 Киеза (18')
1:1 Калабрия (41')
1:2 Киеза (62')
1:3 Маккени (77')