Хумелс и Санчо носят успех на Борусия (Дортмунд) за Купата на Германия

РБ Лайпциг победи като гост Аугсбург и е на осминафинал за Купата на Германия

С попадения на Матс Хумелс и Джейдън Санчо отборът на Борусия (Дортмунд) победи като гост Айнтрахт (Брауншвайг) и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия. Успехът на дортмундци срещу организирания тим от Брауншвайг не дойде никак лесно.

Играчите на треньора Даниел Майер се бранеха добре, но допуснаха гол в 12-ата минута след статично положение, когато Джейдън Санчо центрира в наказателното поле, където Матс Хумелс от 4 метра успя да я прати в мрежата.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове, като повечето бяха на страната на Борусия. Все пак логичното се случи в самия край, когато Джейдън Санчо успя да се възползва от подаване на Марко Ройс и оформи крайното 2:0.