Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Рома подразни Аталанта с ранен гол и си навлече гнева на бергамаските (видео)

Отборът на Аталанта постигна впечатляващ обрат и записа убедителна победа с 4:1 при домакинството си на Рома от 13-ия кръг на Серия "А".

"Вълците" шокираха своя съперник с гол в 3-ата минута, когато Хенрих Мхитарян намери непокрития Един Джеко в близост до вратата и босненецът с лекота откри резултата. В 9-ата Леонардо Спинацола прехвърли Пиерлуиджи Голини, но техничният му удар беше спрян от гредата. След почивката бергамаските излязоха пределно мотивирани и категорично надиграха гостите. В 59-ата минута Дуван Сапата изравни с топовен шут под напречната греда. В 70-ата Робин Госенс засече с глава центриране на резервата Йосип Иличич за пълния обрат в мача. Само две минути след това Жордан Верету подари топката на влезлия секунди по-рано на терена Луис Муриел, който напредна и на свой ред се разписа. В 85-ата минута Иличич ознаменува силното си представяне с гол за крайното 4:1, след като се подигра с противниковата защита.

Така Аталанта излезе на 7-ото място в класирането с 21 точки, докато Рома е на 4-ата позиция с 24 пункта.