Аталанта започна силно и завърши слабо (видео)

Осминафиналистът в Шампионската лига Аталанта изпусна преднина от два гола при гостуването си на Болоня и в крайна сметка стигна само до една точка в мач от 14-ия кръг на Серия “А” - 2:2. Бергамаските изнесоха много силно първо полувреме, в което дръпнаха с 2:0 в рамките на две минути. В 22-ата Луис Муриел беше точен от дузпа, а секунди по-късно се разписа и след пробив в наказателното поле.

Футболистите на Болоня нямаха удар до самия край на първата част и имаха късмет, че бяха допуснали само две попадения. След това обаче играчите на Синиша Михайлович се преобразиха и на практика двата отбора си размениха ролите. Домакините бяха пълен господар през втори 45 минути и заслужено изравниха след голове на Такехиро Томиясу (73’) и на Науен Пас (82’).

Аталанта остава на седма позиция, като има повече мачове, в които не е спечелил в сравнение с тези, в които е надделял. В същото време за Болоня това е трето поредно реми, а последната победа е отпреди пет кръга.