Рома настигна Юве, интрига на "Олимпико" нямаше (видео)

В последен мач от 12-ия кръг на Серия "А" Рома победи с 3:1 гостуващия Торино и се изравни по точки с третия във временното класиране Ювентус. Ранен червен картон на Вилфрид Синго постави "биковете" в тежка ситуация, а домакините се възползваха и на почивката вече водеха с 2:0 след попадения на Хенрих Мхитарян и Жордан Верету. Лоренцо Пелегрини (68') окончателно сложи край на интригата, а Андреа Белоти върна един гол след безобразна грешка в защитата на "джалоросите".

Преди този мач Рома показа мускули с 5 гола във вратата на Болоня, а Торино загуби у дома от Удинезе и остана в зоната на изпадащите. Дори и "биковете" да са имали надежди за положителен резултат на "Олимпико", след изгонването на Синго бързо стана ясно, че Рома лесно ще стигне до трите точки.

Очакаше се, че Пауло Фонсека може да даде почивка на Хенрик Мхитарян преди дербито с Аталанта, но арменецът започна от първата минута. Лоренцо Пелегрини получи по-офанзивна роля, а Педро Родригес, който изтърпя наказание, беше сред резервите. Крис Смолинг пък се появи в титулярния състав за първи път от 8 ноември.
Въпреки че получи вот на доверие от ръководството, треньорът на Торино Марко Джампаоло е под все по-голямо напрежение. Търсейки някаква промяна в облика на тима си, той предприе сериозни размествания сред стартовите 11. На вратата застана Ваня Милинкович-Савич вместо Салваторе Сиригу. По-малкият брат на звездата на Лацио Сергей Милинкович-Савич не беше започвал мач от Серия "А" повече от две години. Армандо Ицо, Томас Ринкон, Рикардо Родригес, Кристиан Ансалди и Николас Нкулу седнаха на пейката, а дебют като титуляр в италианския елит направи Алесандро Бонджорно. В предни позиции на Андреа Белоти помагаше Саша Лукич.
Бруно Перес пропусна добро положение в 11-ата минута, а малко след това Синго беше изгонен за два жълти картона. В интерес ина истината, вторият картон беше малко пресилен защото млаият защитник се опита да играе за топката, но съдията Росарио Абисо не го пощади.
Милинкович-Савич се справи добре с удар на Джанлука Манчини, но нямаше какво да стори след мощния шут на Мхитарян в 27-ата минута, при който топката се отби от лявата греда и влезе в мрежата.
Гостите много лесно губеха притежанието на топката и това водеше до опасни атаки на Рома. Леонардо Спинацола стреля на сантиметри от целта, а в самия край на полувремето Лянко задържа в наказателното поле Един Джеко и "вълците" получиха дузпа, която Жордан Верету реализира.
През второто полувреме домакините намалиха темпото. Проблемите за Торино продължиха с контузията на появилия се като резерва Ансалди. Някои от контрите на Торо бяха опасни, но не завършиха с точни удари. Най-близо до гола беше Симоне Едера, който разтресе напречната греда.
В 68-ата минута Пелегрини разстреля Микинкович-Савич за 3:0 с втория си гол за сезона. Оттук до края на мача "джалоросите" действаха без никаква концентрация и позволиха на Белоти да намали след поредица от карамболи в наказателното поле. Торино дори пропусна да върне още един гол чрез резервата Федерико Бонацоли. Пред другата врата Борха Майорал се забави и беше блокиран от бранител на Торино.
Победата е общо седма за Рома в Серия "А". Следващият мач на тима е срещу Аталанта в Бергамо, а Торино ще посрещне Болоня.