"Вещиците" урочасаха "грифоните" (видео)

След равенствата с Ювентус и Лацио като домакин новакът Беневенто постигна най-после победа на своя стадион с 2:0 над Дженоа в среща от 13-ия кръг на Серия "А". Попаденията паднаха през второто полувреме и бяха дело на Роберто Инсинье в 57-ата минута и на Марко Сау в 89-ата от дузпа.

Това е едва втора домакинска победа за "вещиците", но пък досегашните им гости все бяха сред отборите, завършили в топ 7 миналата кампания. Дженоа тъкмо бе удържал Милан до 2:2 по-рано през седмицата, но сега се завърна към неубедителните резултати.

Домакините събраха 15 точки и се изравниха с Удинезе на 11-а позиция, докато "грифоните" остават със 7 на предпоследното място в класирането.