Беневенто измъкна победата срещу Удинезе

Отборът на Беневенто постигна победа с 2:0 при гостуването си на Удинезе от 14-ия кръг на Серия "А". По този начин новакът прекъсна серията на своя съперник от шест шампионатни мача без загуба.

Фриуланите доминираха през целия мач, но така и не отбелязаха гол, заради което бяха наказани. В деветата минута Джанлука Капрари беше точен за "летящите вещици" с далечен удар по земя. Другият гол в мача падна в 77-ата минута, когато Гаетано Летиция се разписа със страхотен шут от много малък ъгъл. Така Беневенто вече е 10-и в класирането с 18 точки в актива си, а Удинезе е 12-и с 15 спечелени пункта.