Реал М мина по бръснача за пети пореден успех, но останаха съмнения за дузпа (видео)

Шампионът Реал Мадрид пак застигна Атлетико Мадрид на върха в Ла Лига. Тимът на Зинедин Зидан надви Ейбар с 3:1 като гост и е с равен точков актив със съгражданите си, но има два мача повече на сметката си. За "белите" това е пети пореден успех във всички турнири, като четири от тях са в първенството.

Двубоят на "Ипуруа" много наподобяваше този срещу Атлетико Билбао преди дни. Карим Бензема се разписа след 6 минути игра, а в 13-ата Лука Модрич удвои. В 28-ата Кике Гарсия върна едното попадение, след което домакините имаха редица чисти възможности за изравнителен гол. В 90-ата Серхио Рамос спаси сигурно попадение, а в ответната атака Лукас Васкес оформи крайното 3:1 за Реал.
Футболистите от Мадрид също пропиляха няколко изгодни ситуации и можеха да съжаляват. На два пъти баските настояваха да получат дузпа за игра с ръка на Рамос, но и при двата реферите замълчаха, независимо че ВАР преразгледа ситуациите. Особено спорен беше моментът в 83-ата минута.
Зидан направи две рокади в стартовите си 11 в сравнение с предишната среща. Изтърпелият наказание Каземиро и Родриго замениха Федерико Валверде и Винисиус Жуниор. От първата минута отново започна играещият много силно напоследък Лукас Васкес. Лука Модрич пък стартира в 11-и пореден двубой, включително тези за националния тим на Хърватия. През втората част обаче той се оплака от мускулен проблем в бедрото и беше заменен.
21 Ейбар - Реал Мадрид 1:3
Ейбар е чак на 14-о място основно заради слабите си резултат на свой терен. Там тимът все още няма победа и даже е вкарал само два гола.
Началото се оказа перфектно за гостите. Те излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Родриго копна към Бензема зад отбраната и острието вкара през плонжа на Марко Дмитрович - 1:0 за Реал. Така той се превърна в най-резултатният французин (176 гола) в топ 5 първенствата на Европа без Лига 1, задминавайки Тиери Анри.

След още седем минути "лос меренгес" вече празнуваха второ попадение. Настоятелността на Лукас Васкес доведе до отнемането на топката в опасна близост до вратата на Ейбар. Последва пас на Бензема към Модрич и халфът заби топката под гредата - 2:0.

В 16-ата Бензема пропусна да направи 3:0, след като Модрич го изведе сам срещу вратаря, но изстрелът му с глава излезе в аут.

Футболистите на Ейбар веднага изнесоха играта напред и подложиха съперника на преса. Това даде резултат в 28-ата, когато кълбото беше спечелено пред полето и с далечен шут Кике не даде шанс на Тибо Куртоа - 1:2.

В 36-ата Бензема направи още едно впечатляващо отиграване, завършило с удар в мрежата, но този гол не беше признат заради засада. Секунди по-късно Ферлан Менди щурмува лявото крило и пусна силен пас по земя на далечната греда към Лукас Васкес, но испанецът за малко не успя да засече.

Полувремето завърши с пореден шанс пред Васкес, който пусна топката край вратаря, но футболист на Ейбар я застигна и я изрита.

Баските продължиха да бъдат смели и след почивката и в 55-ата Папе Кули Диоп накара Куртоа да се намесва. Секунди след това Серхио Рамос сбърка при подаване, но оказалият се на добра позиция Такаши Инуи стреля разочароващо слабо.
В 62-ата Реал отново се пропука отзад, като този път Брайън Хил се опита да се измъкне сам срещу вратаря, но бързоногият Менди намери начин да избие топката.

Последваха минути на натиск на "лос бланкос". В 68-ата Родриго получи своя шанс едно на едно с Митрович, но стреля право в тялото на вратаря.
Нова възможност пред Ейбар се откри в 71-вата, но Рафаел Варан успя да попречи на Йошинори Муто да засече по-добре и така топката излезе в аут.
Междувременно Марко Асенсио вече беше на терена и в 74-ата за малко да се разпише от пряк-свободен удар.
Малко след това ВАР разгледа спорна ситуация за евентуална дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Рамос. От повторенията се видя, че топката среща ръката на защитника, но съдиите прецениха да не отсъждат нарушение. При друга ситуация по-рано в мача пак не беше посочена бялата точка, като тогава Рамос сам отклони кълбото в ръката си.

Капитанът на гостите показа класа в добавеното време, когато спаси почти сигурен гол на Педро Бигас, който се беше измъкнал зад отбраната. Рамос обаче парира топката с тяло в точния момент.

В ответната атака Реал стигна до трето попадението, дело на Васкес.
Столичани нямат време за почивка, защото в сряда ги очаква дуел с Гранада, а ден преди настъпването на Нова година ще спорят с Елче.