Атлетико се върна към победите (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа очакван домакински успех с 3:1 над Елче в двубой от 14-ия кръг. Луис Суарес вкара два гола, а Диего Коща се разписа от дузпа в последния четвърт час. С успеха момчетата на Диего Симеоне се завърнаха към победите, след като преди седмица паднаха от Реал Мадрид.

Още във втората минута съдията назначи дузпа за Атлети заради нарушение срещу Луис Суарес. След консултация с ВАР дузпата беше анулирана заради засада на уругваеца. Домакините натиснаха своя съперник в търсене на гол. Попадението им дойде пет минути преди почивката, когато Киърън Трипиър центрира ниско в наказателното поле, Суарес изскочи непокрит и съвсем лекичко чукна топката покрай вратаря – 1:0.
В 58-ата "рохибланкос" вкараха второ попадение. Отново Суарес се разписа след голово докосване в близосо до вратата. Гостите от Валенсиана В 63-ата Бойе се разписа с глава на първа греда след изпълнение на корнер. В 77-ата реферът даде дузпа за Атлетико. Завърналият се в игра Диего Коща отбеляза от 11-те метра за 3:1.