Сампдория се справи с Кротоне (видео)

Отборът на Сампдория постигна безпроблемна победа с 3:1 при домакинството си на Кротоне от 13-ия кръг на Серия "А".

В 26-ата минута Микел Дамсгард откри резултата в полза на "моряците" с удар отблизо след пас на Якуб Янкто. Десет минути по-късно именно чехът удвои тяхната преднина. В самия край на първата част обаче Аркадиуш Реца беше фаулиран от противниковия капитан Албин Екдал и съдията посочи бялата точка. Сими пък намали изоставането на новака с точно изпълнената дузпа. Ветеранът Фабио Куалярела се появи на терена в 60-ата минута и само пет по-късно той оформи крайното 3:1 с удар с глава след центриране от корнер. В добавеното време на мача нападателят отново се разписа, но голът беше отменен поради засада.

Сампдория е десети в класирането с актив от 17 точки, а Кротоне остава последен с едва 6 пункта на сметката си.