Кротоне най-после се отлепи от дъното (видео)

Отборът на Кротоне постигна победа с 2:1 при домакинството си на Парма, с което беше открит 14-ият кръг в Серия "А".

В герой за новака се превърна Жуниор Месиас, който отбеляза и двата гола за своя тим. Бразилецът откри резултата в 24-ата минута. Само две по-късно шут на Ян Карамо беше спрян от страничния стълб. В 44-ата Месиас отново беше точен, този път с чудесен прехвърлящ удар. През втората част "дуковете" съумяха да стигнат само до едно попадение и то дойде в 57-ата минута, когато Юрай Куцка засече с глава центриране от корнер.

С втория си пореден домакински успех Кротоне се отлепи от дъното на таблицата и вече е 18-и с 9 точки в актива си. Парма е 15-и с 12 спечелени пункта.