Резерви донесоха първи успех за Наполи на "Диего Марадона" (видео)

Отборът на Наполи постигна обрат и записа победа с 2:1 при домакинството си на Сампдория от 11-ия кръг на Серия "А". За неаполитанците това е първи успех на техния стадион, откакто той носи името "Диего Армандо Марадона".

Срещата започна с изненадващ гол за "моряците", дело на Якуб Янкто в 20-ата минута. До края на първата част "партенопеите" така и не успяха да стигнат до попадение. На почивката обаче Дженаро Гатузо направи две ключови смени, пускайки в игра нападателите Ървинг Лозано и Андреа Петаня. Още в 53-ата минута Дрис Мертенс качи топката на главата на Лозано, който изравни резултата. В 61-ата мексиканецът можеше да се разпише отново, но гредата спря неговия шут по земя от границата на наказателното поле. В 68-ата обаче той подаде на Петаня, чийто удар с глава донесе победния гол в мача.

По този начин Наполи стана трети в класирането с 23 точки в актива си, а Сампдория е 13-и с 11 пункта на сметката си.