Задна ножица донесе точката на Уест Хам

Фантастично изпълнение на Себастиан Алер донесе точката на Уест Хам лондонското дерби с Кристъл Палас. Нападателят се разписа в 55-ата минута за 1:1, което се оказа и крайният резултат. Кристиан Бентеке откри резултата в 34-ата минута с третия си гол в рамките на 3 мача. Белгиецът обаче бе изгонен след втори жълт картон 20 минути преди края.

Уест Хам е на седмо място и изостава само на точка от шестия Челси. Отборът на Рой Ходжсън пек е 12-ти с актив от 18 точки.
Двубоят не бе изпълнен с положение, но Бентеке показа, че може би се връща към най-добарата си форма преди да бъде изгонен. След двата гола срещу УБА и днешното попадение той има толкова голове, колкото има общо за последните два сезона във Висшата лига. Освен попадението, той се бореше, създаваше положения за съотборниците си и отправи пет удара към вратата. Белгиецът засече отлично центрирането на Уорд, за да открие резултата.
Въпреки че не стигна до трите точки и пропусна шанс да влезе в топ 5, Уест Хам е в отлична позиция почти година, след като Дейвид Мойс пое тима. В края на 2019 г. те бяха близо до зоната на изпадащите и борещи се за оцеляване. Сега те изглеждат много трудни за побеждаване.