Лил стъпи на върха във Франция

Лил излезе на първо място в Лига 1 след победа с 2:1 у дома над Бордо в среща от 14-ия кръг.

Джонатан Бамба откри резултата в полза на "песовете" в 17-ата минута на двубоя, но хърватинът Тома Башич изравни след половин час игра. Жозе Фонте осигури успеха в полза на домакините с попадението си в 45-ата минута.

Лил има преднина от една точка пред шампиона Пари Сен Жермен, който по-късно днес приема Олимпик Лион.

По-рано днес Ница продължи да затъва. Тимът записа седма загуба в последните си осем мача във всички турнири. Този път южняците загубиха домакинството си на Рен с 0:1. Единственото попадение в мача бе дело на Нианг в 28-ата минута. Въпреки поредицата от негативни резултати Ница все още се държи в средата на класирането, като заема 12-то място.
Лориен спечели с 3:0 у дома срещу Ним в среща, която противопостави два от застрашените от изпадане отбори. Попадения на Куентен Бойсгард, Пиер Ив-Амел от дузпа и на Йоан Виса оформиха класическия успех в полза на домакините, които прекъснаха серията си от шест последователни мача без успех в шампионата. Лориен има актив от 11 точки на 17-то място в класирането. Ним е с три поредни поражения и заема 18-та позиция до момента.
Нант и Дижон направиха равенство 1:1, Брест се наложи у дома над Реймс с 2:1, а Страсбург и Метц завършиха наравно 2:2.