Селтик свали Лил от върха с първата си победа (видео)

Селтик постигна първата си победа в груповата фаза на Лига Европа за този сезон, след като спечели с 3:2 домакинството си на Лил. Въпреки това шотландците завършиха на последно място в група H. Резултатът имаше по-голямо значение за гостите, които отстъпиха първото място в групата на Милан.

Успех не се отрази на позицията на "детелините", но сложи край след пет поредни мача без победа. Той бе глътка въздух за отбора и мениджъра Нийл Ленън след поредица от слаби резултати на местна и европейска сцена.

Шотландският гранд допусна 19 гола в шестте си мача от груповата фаза на Лига Европа. Само Слован Братислава и Вардар са пускали повече попадение на тази фаза в историята на турнира.

За днешния мач Ленън направи доста промени, което бе прието от мнозина като ход на отчаяние. Той обаче се отплати срещу Лил. Французите бяха по-опасни в началото на двубоя, но Климала бе първият, който тества един от двамата вратари.
В 21-ата минута Жулиен откри резултата след ъглов удар. Проблемите на Селтик в защита бързо си проличаха и три минути по-късно Лил изравни с гол на Иконе след грешка на Макгрегър. Халфът на домакините се реваншира, като малко по-късно се разписа от дузпа за 2:1. Бившият играч на Селтик Тимоти Уеа изравни след почивката с удар от воле, но Търнбул бързо върна аванса на "детелините", а това се оказа и победният гол.