Реал показа на Атлетико кой господства в Мадрид (видео)

Испанският шампион Реал Мадрид се върна гръмка към борбата за титлата след домакински успех с 2:0 над лидера Атлетико Мадрид в дерби от 13-ия кръг. Каземиро (15) и автогол на Ян Облак (63) нанесоха първа загуба на Атлети в Ла Лига. Нещо повече - тимът на Диего Симеоне до този двубой имаше само два инкасирани гола. Победата доближи Реал на три точки от "рохибланкос", които остават с мач по-малко.

Треньорът на "белите" Зинедин Зидан избра офанзивна тройка, оформена от Лукас Васкес, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. В средата на терена се появиха опитните бойци Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос. Наставникът на гостите Диего Симеоне заложи на 4-4-2 с Луис Суарес и Жоао Феликс в атака. Ектор Ерера замени Саул в средата на терена, а по двата фланга се разчиташе на Маркос Йоренте и Яник Ферейра Караско.
Срещата на "Алфредо ди Стефано" започна с натиск на "белите". В шестата минута Модрич шутира без подготовка от 22 метра и топката се плъзна на около метър от гредата в аут. В деветата защитата на Атлети сбърка при висока преса на своя съперник и Бензема получи топката на границата на наказателното поле. Френският нападател стреля мощно към близкия ъгъл, Ян Облак успя леко да докосне топката с една ръка и кълбото се отби от гредата. Минута по-късно Бензема получи нова възможност - този път на далечната греда, но не очакваш топката да стигне до него.
В 15-ата натискът на "лос меренгес" даде резултат при статично положение. Кроос центрира от корнер, а Каземиро беше абсолютно непокрит и отбеляза с глава от десет метра - 1:0. Към средата на полувремето "дюшекчиите" се активизираха, но пак оставаха далеч от вратата на Тибо Куртоа. Реал успяваше добре да води мача, макар да не създаваше нови ситуации за гол. С края на първата част Коке и Винисиус се сдърпаха, но не се стигна до по-сериозни ексцесии.
На почивката Симеоне реагира и пусна в игра бързаците Анхел Корея и Тома Льомар, както и Ренан Лоди. В 50-ата Марио Ермосо направи брутална грешка, връщайки назад към Карим Бензема. Той продължи към Тони Кроос, който беше фаулиран от Корея на ръба на наказателното поле. Серхио Рамос пропиля възможността, стреляйки в стената.
В 56-ата Льомар направи огромен пропуск. Топката беше центрирана отдясно, Рафаел Варан се размина,а Льомар би встрани от два метра, като топката беше по земя и той не направи голямо усилие, да я засече. В 63-ата Реал Мадрид стигна до второ попадение. Топката беше изчистена след корнер, Дани Карвахал овладя на гърди и шутира силно от 25 метра. Кълбото се отклони от гредата, след което срещна и гърба на плонжиралия Облак и премина голлинията за 2:0.
Вторият гол обезсърчи още поведе момчетата на Чоло. В 80-ата Лоди центрира, а Саул стреля с глава. Куртоа беше на мястото си и парира. В добавеното време Облак направи спасяване срещу Лукас Васкес. С успеха Реал Мадрид се придвижи на трета позиция в таблицата.