Тасич и Костов комбинираха за 53 точки, а Левски Лукойл вече е 5-0

Левски Лукойл продължава доминацията си в Националната Баскетболна Лига. Отборът на Константин Папазов успя да надиграе Черноморец (Бургас) с 81:68 (22:19, 25:13, 19:23, 15:13) в в зала "Универсиада" в двубой от петия кръг на баскетболното ни първенство. По този начин "сините" записват своята пета поредна победа от началото на сезона и оглавяват класирането с актив от 5-0. Черноморец допуска трета загуба през настоящата кампания и временно държи седмата позиция в подреждането с баланс 1-3.

"Сините" днес бяха без своя титулярен плеймейкър Тайрън Бразелтън, но това не се отрази на неговите съотборници Данило Тасич и Чавдар Костов. Двамата отбелязаха общо 53 точки за своя отбор и бяха с основна роля за победата.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Новото попълнение на гостите Уендъл Люис отбеляза първите си 2 точки с екипа на Черноморец още в самото начало на частта, но след това Левски Лукойл поведе в резултата с четири точки след тройки на Венци Петков и Данило Тасич - 8:4. Сръбският център на "сините" отбеляза още една тройка и така вдигна разликата в резултата до седем точки при 11:4. Серията на домакините стигна до 11 поредни отбелязани точки след две поредни перфектни включвания на Чавдар Костов - 16:4.

Момчетата на Васил Евтимов все пак показаха прогрес в играта си в следващите минути и намалиха дефицита си до шест точки при 16:10. "Сините" започнаха да атакуват все по-яростно подкошието на своя опонент и трупаха точки чрез Тасич, но от другата страна гардът Дианте Болдуин държеше "акулите" в мача - 22:19 след първите 10 минути.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Левски Лукойл започна втората част много силто, след като първо Петков бе точен от далечно разстояние, а след това Райън Райт посрещна Уендъл Люис в Лигата със здрава забивка - 27:19 за столичани. Дианте Болдуин отново пое диригентската палка в състава на гостите и помогна на бургазлии отново да се доближат на четири точки - 32:28. Левски Лукойл отново покачи оборотите и достигна до първата двуцифрена разлика в мача след успешни изстрели на Захариев, Тасич и Костов - 12 точки аванс при 40:28.

Милодрагович се погрижи да спре устрема на "сините" с кош и фаул, но Захариев отговори с нова тройка - 45:31. Тасич отбеляза последните две точки в частта и увеличи личния си актив на 17 пункта - 47:32 в полза на Левски Лукойл преди началото на третата четвърт.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Разликата в резултата достигна 20-те точки само минута и половина след началото на третия период. Тасич и Венци Петков бяха точни за "сините" - 52:32. Центърът на Левски Лукойл продължи доминацията си в оцветената зона от паркета и натрупа 25 точки на сметката си. Отборът му пък държеше комфортния аванс от 20-ина аванс в свой ръце - 62:42.

Гостите от Бургас все пак не изглеждаха готови да се предадат и стартираха добра серия от 0:9, чрез която намалиха разликата в резултата до 11 точки при 62:51. Чавдар Костов предпази домакините от това да загубят двуцифрената си преднина и отбеляза последните четири точки на тима, като резултатът бе 66:55 преди началото на последния период.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Финалната част от двубоя започна равностойно, но с течение на времето Черноморец се доближаваше все повече до своя опонент. Хаджирусев и Болдуин отбелязаха в две поредни нападения и разликата се снижи до 7 точки - 71:64 при 6:31 на таблото. Няколко поредни грешни отигравания от страна на момчетата на Васко Евтимов обаче бяха наказани от Костов и Тасич, които отново изстреляха "сините" на 12 точки аванс - 76:64.

Люис отбеляза за Черноморец, но в следващото нападение Венци Петков вкара петата си тройка в мача - 79:66. Бургазлии нямаха сили за късен щурм и Левски Лукойл се поздрави с петата си поредна победа след 81:68.

Данило Тасич завърши с 29 точки, 10 борби и 5 асистенции за победата на Левски Лукойл. Чавдар Костов отбеляза 24 точки, а Венцислав Петков се разписа с 15 пункта, 5 борби и 5 асистенции. За Черноморец Дианте Болдуин записа 20 точки, 5 борби и 10 асистенции, Марвин Смит добави 13 точки и 7 борби, а Уендъл Люис реализира 10 точки.