Тони Дечев: Левски не правеше кой знае какво, ние им подарявахме топката в ръцете

Старши треньорът на баскетболния отбор на Ямбол Тони Дечев каза какво мисли за поражението на тима му от конкурента за титлата Левски Лукойл със 75:105.

"След толкова тежка загуба няма какво толкова да се говори. Аз не видях Левски да прави кой знае какво на терена. Един не много хубав мач, с изключение на тези 15 минути, в които двата тима изглеждаха равностойни. Нашият отбор беше подреден, имаше дисциплина, изпълняваше тактическите указания. Аз смятам, че моите момчета загубиха концентрация след тези 15 минути, наруши ни се организацията в нападение, а в началото на третата част беше кошмар, защото без кой знае какво да правят Левски, ние просто им подарявахме топката в ръцете. 31 точки от бърза атака, 11 тройки. Не виждам как някой отбор може да победи Левски, ако те правят това, в което са най-силни.

Ще се опитаме максимално добре да се подготвим за следващия мач. Академик играе приятен и хубав баскетбол, малко на границата на риска с тези зонови преси и зоните, които въртят, различни видове защити. Данчо е млад треньор и иска да пробва от всичко. Ще се опитаме да бъдем готови за всички неща, които те ще ни предложат, но за нас е важно да влезем в някакъв игрови ритъм, в който играчите да могат да бъдат концентрирани. В момента го няма този ритъм, няма дисциплина. Надявам се с тези мачове сега отборите да добият по приятен за гледане вид", каза Дечев след мача.