Васил Евтимов: Още не сме готови да играем добре в рамките на 30 минути

Наставникът на Черноморец (Бургас) Васил Евтимов даде своята гледна точка за поражението на "акулите" от Левски Лукойл с 81:68 в зала "Универсиада".
Тасич и Костов комбинираха за 53 точки, а Левски Лукойл вече е 5-0

„В този мач играхме добър баскетбол в продължение на 20 минути. В момента не сме готови да играем 30 минути. Особено срещу отбор като Левски. Още преди мача казах на моите момчета, че трябва от самото начало да бъдем готови. Както видяхме мачът започна 16:4. Когато стана 20 точки за противника, беше много трудно да се върнем. Особено като сме гости. Трябва да спомена, че контраатаката ни беше много добре, вкарахме 26 точки. Но имаме 15 грешки. Исках да имаме 10. Казах, че ако искаме да спечелим мача, трябва да спечелим борбата. В момента, в който отборът на Черноморец започне да побеждава в този елемент, ще има и много по-добри резултати. Ние загубихме борбата – 46:40.

Имахме много лош процент от тройката – 21. Ние сме отбор, който има най-малко по 7-8 тройки на мач. Днес просто не успяхме да вкараме шутовете. И другото, което ме притеснява – имаме само 6 наказателни удара. Трябва да сме по-агресивни. Мисля, че с времето ще стане. Не сме играли мач от един месец. Преди това играхме три мача за една седмица. Нямаме никакъв ритъм. В края на този ще трябва да седнем и да си направим равносметка. Сега влизаме в тренировъчен процес, също с много мачове. След тези две-три седмици ще можем да си направим равносметка", сподели Евтимов.