Хайдук се изложи за пореден път, Кристиан Димитров с жълт картон

Сезонът за Хайдук се развива все по-зле. Хърватският гранд вече има повече загуби, отколкото победи, и крета в средата на класирането. Кристиян Димитров беше титуляр в днешния мач срещу Вараждин и получи жълт картон. Отборът на българският национал отстъпи с 2:4 и изостава на цели 13 точки от лидера Осиек.

След като в миналия кръг загубиха от Риека на "Полюд", "белите" бяха амбицирани да спечелят гостуването си на Вараждин. Още до почивката обаче те изоставаха с 0:2 след попадения на Иван Посавец и Юрица Гъргич.
В 59-ата минута Матей Сенич заби трети гол за домакините. Звездата на Хайдук Мийо Цакташ върна интригата с точни изстрели в 72-ата и 78-ата минута, но в добавеното време Хорхе Обрегон реши всичко в полза на Вараждин.

Водачът Осиек беше разгромен с 1:4 от Горица и има само с точка повече от Динамо (Загреб), но шампионите са изиграли три мача по-малко.