Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Кристиан Димитров не влезе, а Хайдук отново се издъни на "Полюд" (видео)

Хайдук (Сплит) сложи край на поредицата от три загуби, но само с равенство у дома срещу Осиек в 11-ия кръг на хърватското първенство. Българският национал Кристиан Димитров остана на пейката за "белите", а мачът завърши 1:1. Хайдук може повече да съжалява за резултата, защото Басел Жради пропусна дузпа в добавеното време.

Начело на Хайдук за първи път беше новият треньор Боро Приморац. Преди почивката Осиек поведе с гол на Рамон Миерес. Аржентинският нападател се разписа с глава в 23-ата минута след центриране от корнер.
През второто полувреме Хайдук взе инициативата и изравни чрез защитника Давид Чолина в 55-ата минута. В последните секунди на мача тимът от Сплит получи дузпа. Съотборниците Жайро и Жради се сдърпаха кой да я изпълни. В крайна сметка зад топката застана Жайри, но Ивица Ивушич спаси удара му.

Хайдук се свлече на 7-о място с едва 11 точки, а начело е Динамо (Загреб) с 23. Осиек е втори с 20 точки.