Лестър допусна нова загуба (видео)

Лестър записа трета загуба в последните си четири мача във всички турнири. Този път отборът на Брендън Роджърс отстъпи с 0:1 при гостуването си на Заря. Единственото попадение в мача реализира Саядманеш шест минути преди края на редовното време.

"Лисиците" си бяха осигурили класиране за следващата фаза още преди тази среща, но сега ще им трябва победа над АЕК в последния кръг, за да завършат на първо място в група G на Лига Европа.

Роджърс остави някои основни играчи в Англия и от домовете си те едва ли са завиждали на съотборниците си, които трябваше да играят в мразовитата вечер в Украйна. В тима обаче се завърнаха след контузии Перейра, Союнджу и Ндиди. Турският защитник издържа само 17 минути преди отново да почувства болки и да бъде сменен.

Лестър можеше да поведе на два пъти малко преди края, но вратарят на домакините Никола Васили успя да блокира удари на Келечи Ихеаначо и влезлия като резерва Джеймс Мадисън.
Играчите на Заря имаха доста повече положения, а Дани Уорд направи няколко блестящи спасявания. В 84-ата минута защитата на гостите капитулира след подаване на Фаворов и удар на Саядманеш.