Фулъм шокира Лестър на неговия стадион (видео)

Новакът Фулъм сътвори голямата изненада в 10-ия кръг на Премиър лийг, побеждавайки Лестър с 2:1 като гост. Успех щеше да изравни домакините с лидерите Ливърпул и Тотнъм, но лондончани объркаха сметките им.

Адемола Луукман, който беше “разкъсан” заради пропуснатата дузпа срещу Уест Хам при предишната визита на тима, вкара първия гол в 30-ата минута, а осем по-късно Иван Кавалейро удвои от наказателен удар. “Лисиците” единствено намалиха чрез Харви Барнс в 86-ата минута, а в добавеното време пропуснаха чиста възможност.

За “котиджърс” това е втора победа и те вече са извън зоната на изпадащите. Лестър пък остава без успех в трети пореден мач във всички турнири.

Домакините видимо подцениха съперника, който още от самото началото се затвори. Играчите на Лестър обаче не бяха толкова опасни в атака. Освен това и късметът не беше с тях, след като в рамките на две секунди в 19-ата минута те удариха две греди чрез Юри Тилеманс и Уесли Фофана.

Фулъм чакаше спокойно да направи нещо на контраатака и в 30-ата минута нещата се получиха. Луукман беше изведен сам срещу Каспер Шмайхел и с хубав удар го преодоля за 1:0.

В 38-ата футболистите на Скот Паркър стигнаха до наказателен удар, след като ВАР помогна на главния съдия да маркира нарушение на Кристиан Фукс срещу Боби Рийд. Този пък Кавалейро се нагърби с изстреля от бялата точка и беше точен, независимо че стражът хвана посоката.

Лестър заигра по-атакуващо след почивката, но дълго време не успяваше да застраши сериозно Алфонс Ареола. Междувременно Луукман пропусна да покачи на 3:0. Чак в 86-ата минута резултатът беше намален от смяната Харви Барнс.

В оставащото време се заредиха атаки пред вратата на Фулъм и в една ситуация в петата минута на добавеното време шансът спаси гостите.

Дори вратарят Каспер Шмайхел се включи в атака за Лестър при корнер в самия край, заради което пък за малко да се стигне до попадение в неговата мрежа.

Направилите отличен двубой лондончани обаче нямат време за празнуване, защото им предстоят тежки сблъсъци с Манчестър Сити и Ливърпул. За състава на Брендън Роджърс на дневен ред са дуели със Зоря в Лига Европа и с последния в първенството Шефилд Юнайтед.