Гуардиола: Равенството е справедливо, в Англия се взе катастрофално решение

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуaрдиола смята, че равенството в дербито срещу шампиона Ливърпул е справедлив резултат с оглед показаното на терена на "Етихад". Испанецът засегна и темата с решението петте смени да отпаднат за мачовете от Премиър лийг, въпреки че останаха във всички останали топ първенства в Европа. Вследствие на това контузиите зачестиха, и то в този ранен етап от сезона. Днес такава получи Трент Александър-Арнолд от състава на мърсисайдци.

"Много труден мач. Те започнаха добре и ние получихме гол след дузпа, подобна на тази срещу Лестър. През второто полувреме имахме повече чисти положения, но равенството е справедлив резултат. Не е лесно да се защитаваш срещу Ливърпул. По принцип те играят с трима в атака, а сега бяха дори с четирима. Не беше лесно, но се приспособихме. Вкарахме хубав хол, но пропуснехме дузпа. В мачове срещу съперници като Ливърпул такъв пропуск тежи още повече.

Когато не можеш да стигнеш до победата за 80-85 минути, не можеш да си позволиш и да загубиш. Когато играеш срещу Ливърпул, се опитваш да спечелиш, но не можеш да загубиш. Познаваме се много добре.
Какво казах на Клоп след последния сигнал? Говорихме си за петте смени. Днес Трент Александър-Арнолд, английски национал, се контузи. Вече има толкова много случаи. По света смятат, че петте смени са ключа към решението, но тук е точно обратното. Тук смятаме, че сме по-специални и не защитаваме играчите. Това е катастрофа", заяви Гуардиола след двубоя.