Леверкузен развали приказката на Борусия (М) (видео)

Съставът на Борусия (Мьонхенгладбах) не успя да продължи по същия начин след онова 6:0 над Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига във вторник. В последен двубой от 7-ия кръг в Бундеслигата “жребчетата” загубиха с 3:4 при визитата си на Байер (Леверкузен). Гостите повеждаха на два пъти и водеха с 2:1 малко преди края на първото полувреме, но в крайна сметка силите им не стигнаха. Тимът посреща паузата на седма позиция след втората си загуба. В същото време за Леверкузен това е четвърти пореден триумф на домашна сцена, с което “аспирините” застигнаха третия Борусия (Дортмунд) и са само на една победа разстояния от лидера Байерн (Мюнхен).

Тази вечер футболистите на Гладбах нямаха и шанс, защото два техни големи пропуска набързо бяха наказани от домакините с попадения.

Борусия стартира уверено на “БайАрена” и в 18-ата минута Ларс Щиндъл беше точен от дузпа, спечелена от Брийл Емболо. Байер обаче изравни след ювелирно изпълнение на Лукас Аларио в 27-ата.

Гостите отново поведоха, след като в 30-ата Щиндъл се възползва от неволно подаване на младия играч на Леверкузен Флориан Виртц - 1:2.

Дойде 35-ата минута, в която Рами Бенсебаини от състава на Марко Розе стреля в гредата. Така, вместо гостите да дръпнат с 3:1, резултатът стана 2:2 в 41-вата, когато Аларио наказа неразчетено излизане на вратаря Ян Зомер. Аржентинецът вече има повече попадения от Ерлинг Холанд за първенство.

През втората част се повтори същото нещо. В 67-ата Ханес Волф не съумя да реализира от няколко метра при отсъствието на вратаря на Леверкузен Лукас Храдецки. Буквално в следващата атака в 68-ата “аспирините” за първи път поведоха в резултата. Точен беше Леон Бейли, който в четвъртък реализира на два пъти при успеха с 4:2 над Апоел (Беер Шева) в Израел в дуел от Лига Европа.

След това Гладбах не можа да отговори и в 82-ата авансът на домакините дори се увеличи до 4:2 след точен изстрел на Юлиан Баумгартлингер.

Когато всичко изглеждаше решено, в добавеното време Валентино Лазаро реализира трето попадение за Борусия с атрактивно изпълнение от въздуха. Това обаче се оказа всичко за тази среща.