Славия (Прага) се справи и с Ница

Славия (Прага) постигна втора втора поредна домакинска победа над силен отбор и е лидер в група С на Лига Европа. След като миналата седмица победиха Байер Леверкузен, днес чехите спечелиха и срещу Ница с 3:2.

Кучта откри резулатата в 16-ата след грешка в защитата на гостите. Французите изравниха след половин час игра, след като Рони Лопес изведе Гуйри и той прати топката в мрежата. Ница обаче допусна гол малко преди почивката след ъглов удар и Шима изведе домакините напред.

Славия доминираше през второто полувреме и в 71-ата минута Кучта направи резултата 3:1, което до голяма степен прекърши съперника. Все пак Ница стигна до още един гол в края, дело дна Ндойе.