Бейли поведе Леверкузен към обрат в Израел (видео)

Байер (Леверкузен) имаше трудни моменти при гостуването си на Апоел Беер Шева, но стигна до успех с 4:2 и актив от 6 точки дели първото място в група С на Лига Европа със Славия (Прага). Именно в столицата на Чехия германците допуснаха първата си загуба от началото на сезона преди седмица.

Наставникът на Леверкузен Петер Бош смени цялата си четворка в защита от мача в Бундеслигата преди няколко дни срещу Фрайбург, спечелен също с 4:2. Новата защитна формация изпита някои затруднения през първото полувреме.

"Аспирините" поведоха още в петата минута след попадение на Лион Бейли. Те продължиха да бъдат по-активният отбор, но Апоел успя да постигне пълен обрат до 25-ата минута с две попадения на Аколатсе. Байер не можеше отново да намери ритъма си и имаше късмет да изравни преди почивката, след като Дадя си отбеляза автогол.

След почивката Леверкузен имаше предимство и пропусна няколко възможности да поведе. Все пак това се случи в 75-ата минута, когато вратарят на домакините излезе неразчетено и Бейли с глава направи резултата 2:3. Малко преди края Вирц направи победата на гостите по-убедителна.