Това ли е голът на годината в Германия? (видео)

24-годишният австрийски футболист на Борусия (Мьонхенгладбах) Валентино Лазаро сътвори в неделя не просто един от головете на седмицата в Първа Бундеслига, но вероятно едно от топ попаденията за цялата 2020 година в германския футбол.

В четвъртата минута на добавеното време на мача между Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах) "аспирините" водеха с 4:2 в резултата. Гостите все пак нямаха намерение просто да доиграват срещата и Патрик Херман с хубаво центриране отдясно намери Лазаро в наказателното поле, а игралият за кратко и в италианския гранд Интер десен халф без никакво колебание изпълни един от най-сложните и атрактивни удари във футбола - т.нар. "скорпион". Отиграването беше просто перфектно и топката по красив начин се озова във вратата на домакините.
Вярно е, че шедьовърът на Лазаро "се роди" буквално в последните секунди на двубоя, при на практика решен мач, но това не прави попадението по-малко фантастично и виртуозно. Неслучайно един от ТВ коментаторите определи попадението като гола на годината.