Ибра спаси Милан в 93-ата минута на “Сан Сиро” (видео)

Лидерът в Серия А Милан се спаси от изненадваща загуба срещу Верона в очаквания с огромен интерес последен двубой от седмия кръг на Серия А, който се изигра на "Сан Сиро". "Росонерите" изоставаха с 0:2, но стигнаха до равенство в добавеното време, когато звездата на тима Златан Ибрахимович оформи крайното 2:2.

Гостите дръпнаха с два чисти гола още до 19-ата минута след попадения на Барак (6) и Дзакани, но в 27-ата "росонерите" се завърнаха в мача с гол на Кесие. В 63-ата минута Златан Ибрахимович пропусна дузпа. В добавеното време шведът се реваншира за пропуска си, като изравни.

Два гола на "росонерите" пък бяха отменени след намесата на ВАР, гредите и блестящи намеси на вратаря Марко Силвестри също помогнаха на няколко пъти на Верона.

С равенството Милан се спаси от втора поредна загуба през седмицата, след като допусна поражение с 0:3 от Лил в групите на Лига Европа, и остана непобеден в Серия А от началото на сезона.

Двубоят започна отлично за гостите, които стигнаха до първата възможнот в мача в петата минута чрез бившия нападател на Милан Никола Калинич, но Джанлуиджи Донарума спаси. Последва ъглов удар за веронци, след който настъпи разбъркване в наказателното поле. Топката беше насочена към вратата, но срещна гредата, а при добавката Антонин Барак я прати в мрежата.
Домакините се опитаха да упражнят натиск, но не стигнаха до опасни положения. В 19-ата минута Милан получи втори гол в мача, когато след изпълнение на фаул, топката беше центрирана в наказателното поле. Тя беше отбита, но попадна в краката на Дзакани, който от границата на наказателното поле я прати в мрежата, като преди това имаше и рикошет.
Милан се върна в мача в 27-ата минута, когато след бърза контраатака топката беше насочена към Франк Кесие, той успя да я насочи към вратата и въпреки опита на Маняни да я спре, тя влетя в мрежата.
В 34-ата минута се стигна до свободен удар пред вратата на Верона, но Симон Кяер игра с глава и я прати високо над гредата.
Втората част започна с отлично положение за гостите, но късметът покри Милан. Това се случи в 50-ата минута, а в ответната атака домакините стигнаха до гол чрез Чалханоглу, но попадението беше ревизирано чрез ВАР поради съмнения за засада. Тя беше потвърдена и така резултатът остана непроменен.
В 64-ата минута пред Тео Ернандес се откри отличен шанс да изравни, но ударът му отблизо беше отразен с крак от стража на гостите Силвестри. При последвалото изпълнение Кесие беше фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана звездата на Милан Златан Ибрахимович, но ударът му не намери вратата.
В 75-ата минута удар на Ибрахимович с глава след корнер срещна гредата, а при последвалото разбъркване играчите на Милан не успяха да нанесат втори удар. Последва нов ъглов удар и нова опасност пред вратата на Верона, но до гол така и не се стигна.
Милан упражни сериозен натиск в търсене поне на изравнителен гол, но отбраната на Верона се справяше. Така се стигна до 90-ата минута, когато Милан стигна до изравнителен гол, след като Ибрахимович свали с глава топката към Калабрия, който я прати в мрежата. Играчите на Верона имаха претенции за нарушение на шведа, което се потвърди след преглеждането на ситуацията чрез ВАР. Още  следващата минута обаче Милан изравни. След изпълнение на ъглов удар, дошъл след отлично спасяване на Силвестри, Ибрахимович се извиси над всички в наказателното поле и с глава вкара за 2:2.
Това беше и финалният акорд в този вълнуващ сблъсък, който остави Милан на върха със 17 точки - две повече от преслдвачите Наполи и Сасуоло.

Милан - Верона 2:2