Интер отново не издържа до края (видео)

За втори път през тази седмица Интер допусна неоправдан спад в играта си и пропусна да спечели. След като във вторник отстъпи с 2:3 от Реал Мадрид в Шампионската лига, днес тимът на Антонио Конте завърши 1:1 с Аталанта като гост в мач от 7-ия кръг на Серия “А”. Лаутаро Мартинес изведе Интер напред в 58-ата минута, но Алексей Миранчук изравни в 79-ата. Така “нерадзурите” остават само с една победа в последните си осем срещи във всички турнири.

Двубоят беше определено скучен до попадението на аржентинеца, но след това се превърна в зрелище. Гостите пропуснаха да реализира втори гол в 65-ата, когато Артуро Видал излезе едно на едно с вратаря. Изненадващо след това футболистите от Милано се прибраха в своята половина, а тези на Аталанта се разиграха и заслужено изравниха. След това Луис Муриел дори пропусна да донесе трите точки за бергамаските. В добавеното време домакините искаха дузпа за нарушение на Данило Д’Амброзио срещу Миранчук.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини също не е в цветуща форма, като е с един успех в последните си четири кръга в калчото, а преди беше разгромен с 5:0 от Ливърпул в ШЛ.

За домакините от първата минута на терена бяха Руслан Малиновски и Дуван Сапата, както и 18-годишният Матео Руджери, за когото това беше дебют в елита.
22 Аталанта - Интер 1:1
Ромелу Лукаку стартира на пейката на Интер, а в атака започнаха Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес. Милан Шкриняр се завърна в отбрана след лечение на коронавирус. Ашраф Хакими и Иван Перишич бяха резерви. Роберто Галярдини и Йонуц Раду, чийто проби за COVID-19 бяха съмнителни, могат да си отдъхнат, защото новите им тестове дадоха отрицателни резултати. И двамата също седнаха на пейката.
На загрявката Лаутаро Мартинес почувства някакви болки, но все пак стартира в нападението на Интер и изкара повече от 70 минути.
С висока преса домакините натикаха съперника в неговата половина още в началните минути. Първият шанс за гол дойде в 7-ата минута, когато капитанът Алехандро Гомес стреля от пряк-свободен удар от дъгата, но топката срещна стената.

Интер за малко да отговори с попадение минута по-късно, когато Мартинес засече пас по земя, но Кристиан Ромеро се намеси с шпагат.

В последвалите десетина минути аржентинският щурмовак още на два пъти беше спиран от бранители в синьо-черно.

Бергамаските бяха на косъм от гола в 23-ата, когато Малиновски беше намерен в наказателното поле, но шутира високо.

Стабилните изяви и двата отбора в защита обаче не доведоха до никакви сериозни шансове до почивката.

Второто полувреме продължи като първото - без нищо стойностно в предни позиции.
Все пак скуката беше прогонена в 58-ата минута, когато Интер поведе. Тогава Ашли Йънг пробва поредното си центриране от лявото крило, но този път топката намери Лаутаро Мартинес и той с глава я заби в далечния ъгъл - 1:0 за гостите.

Интер пропусна да удвои аванса си седем минути по-късно, когато Артуро Видал излезе сам срещу вратаря. Марко Спортиело обаче спаси шута му, както отрази веднага след това и добавката на Николо Барела.

Малко след 70-ата минута треньорите започнаха да правят по няколко смени наведнъж. Гасперини извади един от защитниците си за сметка на офанзивен играч, а Лукаку се появи в атака за тима от Милано.

Едва сега Аталанта заигра по-настойчиво в атака, а футболистите на Конте се прибраха в своята половина. След продължителна акция в 79-ата минута кълбото стигна до новото попълнение Алексей Миранчук, който с левия крак реализира първия си гол за тима в качлото - 1:1.
Домакините дори можеха да обърнат, след като в 85-ата минута Луис Муриел пропусна с глава от 4-5 метра.

В даденото продължение Д'Амброзио вдигна високо крак и може би закачи Миранчук, но съдията не отсъди дузпа в полза на Аталанта. Секунди след това положение имаше пред другата врата, но щастлив карамбол помогна на домакините да се измъкнат.