Божиков и Слован се върнаха на върха в Словакия

Националът Васил Божиков беше титуляр за Слован, а бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт отбеляза един от головете за победата с 2:0 над Михаловце. Успехът позволи на тима от Братислава да се изкачи на върха в класирането, благодарение на по-добрата си голова разлика от Дунайска стреда.

Резултата откри Рафаел Ратао в 41-ата минута. Бразилецът стреля точно след отлична асистенция на Александър Чаврич. В 57-ата минута защитник на Михаловце спря топката с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа за Слован, която Ожболт уверено реализира.

Изненадата на кръга бе равенството на досегашния лидер Дунайска стреда срещу последния Похроние. Мачът завърши 0:0 и Дунайска стреда има 29 точки, колкото е активът и на Слован. Отборът на Божиков обаче е изиграл един мач повече.