Слован с първа домакинска загуба, Божиков влезе в края

Националът Васил Божиков се появи чак в последните секунди в мача между Слован и Нитра, загубен от шампиона на Словакия с 0:1. Българският защитник отново бе оставен на пейката, както и бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт, който влезе в 86-ата минута.

Нитра стигна до победата в 62-ата минута след перфектна контра и гол на Ален Мустафич, който наказа бившия си тим. Загубата е втора за Слован през сезона и първа у дома. Грандът от Братислава изобщо не беше губил в първенството на новия "Техелне поле".

Лидер в Словакия е Дунайска стреда с 28 точки, пред Слован с 26 и Жилина с 19.