Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

РБ Лайпциг обърна Пари Сен Жермен и взе сладък реванш (видео)

Отборът на РБ Лайпциг обърна Пари Сен Жермен от 0:1 до 2:1 у дома в решителен сблъсък от група Н на Шампионската лига и взе сладък реванш за загубения пред 78 дни полуфинал от надпреварата. Парижани стартираха по-уверено, но постепенно германския тим наложи волята си и стигна до успеха.

Резултатът откри Анхел ди Мария в 6-ата минута. В 15-ата минута аржентинецът пропусна да удвои от дузпа, след като ударът му беше отразен от стража на домакините. В самия край на първото полувреме РБ Лайпциг стигна до изравнителен гол чрез Нкунку. В 57-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат чрез Форсберг, който реализира от дузпа. ПСЖ завърши мача с 9 души на терена, след като в края на второто полувреме от игра бяха извадени Гай и Кимпемб.

Двата тима бяха в директен спор за второто място в групата, където лидер е Манчестър Юнайтед, който обаче допусна грешна стъпка срещу Истанбул ББ и направи развръзката в потока доста непредсказуема. С успеха РБ Лайпциг събра 6 точки и се изравни с Манчестър Юнайтед, докато Пари Сен Жермен с 3 е трети, колкото има и Истанбул ББ.

Треньорът на ПСЖ Томас Тухел изведе сериозно отслабен състав, като не можеше да разчита на шестима играчи, като сред тях са основни имена като Наймар, Килиан Мбапе, Марко Верати и Хуан Бернат, които обичайно попадат сред титулярите. Другите двама с контузии са Мауро Икарди и Юлиан Дракслер, които са важни елементи при ротацията на състава.
Макар и с отслабен състав, ПСЖ започна много силно мача и стигна до откриване на резултата още в шестата минута чрез Анхел ди Мария, който получи топката от Кийн в наказателното поле и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Гулачи. Отговорът на германския тим не закъсна и в осмата минута Анхелиньо беше близо до изравнителен гол, но не успя да преодолее Кейлор Навас В 15-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Упамекано в наказателното поле, който спря непозволено топката след удар на Кийн. Играта постепенно се пренесе в центъра, като и двата отбора действаха доста агресивно, дори на моменти грубо. Осем минути преди почивката Ди Мария вкара, но попадението беше отменено поради явна засада. Така се стигна до 42-ата минута, когато след чудесна атака на домакините топката беше изпратена от Анхелиньо към непокрития Нкунку на границата на наказателното поле, който с прецизен удар я прати в мрежата за 1:1. В заключителните секунда на полувремето Дани Олмо стреля опасно, но късметът покри парижани.
Втората част започна с активна игра и от двата тима. Първата сериозна възможност за гол обаче се откри пред домакините в 53-ата минута, когато Форсберг стреля, но не му достигна малко точност. Още в следващата атака парижани отвърнаха чрез Кийн, но резултатът се запази. Така се стигна до 57-ата минута, когато РБ Лайпциг получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Кимпемб, отсъдена след намесата на ВАР. Зад топката застана Форсберг, който стреля силно, Навас хвана ъгъла, но не успя да отрази топката.Парижани позасилиха натиска след полученото попадение, но германците се отбраняваха добре. В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Идриса Гай получи втори жълт картон.В заключителните десетина минути домакините вдигнаха оборотите и в 82-ата минута баха близо до трети гол след изстрел на Нкунку от наказателното поле, но топката мина встрани от целта. Разбъркване пред вратата на Навас в края можеше да доведе до трети гол за РБ Лайпциг. В добавеното време парижани останаха с девет души на терена, след като и Кимпемб беше изгонен за фаул в средата на терена.

РБ Лайпциг - Пари Сен Жермен 2:1

0:1 - Анхел ди Мария 6
1:1 - Нкунку 42
2:1 - Форсберг 57-дузпа
РБ Лайпциг: Гулачи, Орбан, Упамекано, Конате, Хенрихс, Забитцер, Нкунку, Анхелиньо, Олмо, Форсберг, Поулсен.
ПСЖ: Навас, Флоренци, Данило, Кимпемб, Курзава, Ерера, Маркиньос, Гай, Ди Мария, Сарабия, Кийн.