ПСЖ си върна настроението с класика срещу Рен

Пари Сен Жермен бързо си стъпи на краката след загубата от РБ Лайпциг в Шампионската лига. Тимът на Томас Тухел разгроми с 3:0 Рен и постигна осми пореден успех в първенството. По този начин парижани дръпнаха с 5 точки пред втория в класирането в Лил. Рен е трети с равен брой точки с Марсилия.

Над всички за ПСЖ беше Анхел Ди Мария. Аржентинецът подаде за гола, с който Мойс Кийн откри резултата, а след това сам вкара другите две попадения във вратата на Алфред Гомис. Гостите отправиха повече удари и дори имаха по-голямо притежание на топката, но това не им помогна да отмъкнат нещо от Парк де Пренс".
Кийн даде преднина на ПСЖ в 11-ата минута. Топката стигна до него след грешка на защитник на Рен и бърза реакция на Ди Мария. Последва мощен шут в долния ляв ъгъл на вратата и гол, който бе пети за нападателя с екипа на новия му отбор.

Десет минути по-късно Андер Ерера изведе Ди Мария, той спокойно си нагласи топката и прехвърли Гомис за 2:0. Гостите можеха да върнат интригата след удар с глава на Стивън Н'Зонзи, но той не намери очетанията на вратата.
Кейлор Навас имаше няколко важни намеси през второто полувреме, а футболистите на Рен  поискаха дузпа в 56-ата минута за нарушение срещу Жереми Доку, но реферът Беноа Бастиен прецени, че такова няма.

Точка на спора сложи Ди Мария в 73-ата минута след пас на Колин Дагба и силен удар, заварил неподготвен Гомис.