Бетис се възползва от слабостите на Валенсия (видео)

Бетис оглави класирането в Ла Лига преди изиграването на всички мачове от 5-ия кръг. Севилският тим спечели с 2:0 гостуването си на Валенсия и събра 9 точки, а "прилепите" останаха със 7. Бетис беше по-добрият отбор, използва грешките в защитата на домакините и стигна до успеха с точни изстрели на Серхио Каналес и Кристиан Тейо.

Голям принос за успеха имаше и Хоакин. Ветеранът подаде за двата гола срещу един от бившите си отбори. "Вердибланкос" отправиха 17 удара към противниковата врата и ако бяха показали по-точен мерник, щяха да триумфират с по-убедителен резултат.
Първият гол падна в 19-ата минута. Бранителите на Валенсия позволиха топката да се задържи дълго в наказателното поле. Хоакин овладя с гръб към вратата и подаде на Каналес, а халфът, който прекара три сезона на "Местайя", с плътен шут изненада Хауме.

До почивката стражът на Валенсия се прояви с впечатляващо спасяване след удар на Антонио Санабрия, а домакините нито веднъж не затрудниха сериозно неговия колега Йоел Роблес.

В 52-ата минута Набил Фекир можеше да удвои преднината на Бетис, но в последния момент беше блокиран. В 61-ата отново Фекир стреля, този път от пряк свободен удар, но Хауме внимаваше и изби в корнер.
Четвърт час преди края неостаряващият Хоакин напредна към наказателното поле и намери непокрития Тейо. Юношата на Барселона стреля с едно докосване, топката леко закачи Муктар Диакаби и стана неспасяема за Хауме - 0:2.