Ранен гол остави Шотландия на върха (видео)

Попадение на Райън Фрейзър в 6-ата минута осигури на Шотландия успех с 1:0 над Чехия и добър аванс от 4 точки на върха в класирането на група 2 от Лига "В" в Лигата на нациите. "Гайдарите" в големи периоди от мача отстъпваха на съперника си, но защитата се представи стабилно и имаше основна заслуга за победата.

Шотландия е в сериозен подем. Тимът първо елиминира Израел след дузпи и се класира за финалния плейоф за Евро 2020, а след това победи Словакия с 1:0 в Лигата на нациите. Чехите бяха втори преди днешния мач и остават на тази позиция.

Селекционерът на Шотландия Стийв Кларк гласува доверие в атаката на Райън Фрейзър и Линдън Дайкс, подкрепяни по фланговете от Грег Тейлър и Стивън О'Донъл.
Матей Видра беше единственият чист нападател в стартоеия състав на Чехия. Лукаш Масопуст, Владимир Дарида и Лукаш Провод също имаха предимно офанзивни функции.
Мачът започна перфектно за домаините. Те откриха резултата още в 6-ата минута след подаване на Дайкс и точен удар на Фрейзър, койото пусна топката покрай Томаш Вацлик. В средата на полувремето Ондрей Челустка получи травма и беше заменен от Давид Ховорка.
В 23-ата минута малко не стигна на Видра да засече центриране на Владимир Цуфал, а в 31-ата чехите поискаха дузпа за нарушение срещу Томаш Сучек, но реферът Феликс Цвайер подмина ситуацията. Малко преди почивката Райън Фрейзър като по чудо не се разписа за втори път след удар с глава.
Чехите натиснаха през втората част, но Видра не успя да завърши с гол най-добрите им атаки. В 50-ата минута той беше изведен от Ян Борил, но шутира много неточно, а в 54-ата негов удар не затрудни Дейвид Маршал.
До края чехите имаха немалко положения, но ги пропиляха. Домакините пък можеха да вкарат и втори гол, но Оливър Макбърни уцели гредата.