Левски ще защитава Купа "Борис Гюдеров" срещу ЦСКА (снимки)

Волейболният отбор на Левски ще защитава трофея си на традиционния турнир за Купа "Борис Гюдеров". "Сините" надиграха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) за малко повече от час в първия полуфинал от XX-о юбилейно издание на турнира в Перник.

Утре (3 октомври) Левски ще играе на финала срещу "вечния" съперник ЦСКА, който би домакините от Миньор също с 3:0 гейма. Срещата за трофея е от 16,30 часа, а преди това Пирин и перничани ще играят за третото място.

Пирин започна добре в началото на първия гейм на срещата, но позволи на Левски да обърне резултата. Треньорът на разложани Северин Димитров направи няколко смени, но това не даде резултат. Волейболистите на Андрей Жеков запазиха водачеството си до края и спечелиха гейма с убедителното 25:16.

Втората част стартира с предимство за "сините, като водеха през по-голямата част от времето. Пирин успя да изравни при 16:16, след което последваха две точки за Левски. Разликата остана стабилна. При 23:20 за левскарите ас на Гордан Люцканов увеличи преднината. Сгрешена атака на Левски и сервис в аут на съперника сложиха край на гейма - 25:21 и 2:0 за "сините".

Третата част започна равностойно, след което Левски отново взе преднина, макар и минимална. В следващите минути положението се запази и в крайна сметка "сините" се поздравиха с чиста победа - 25:21 и 3:0.

В края на мача в залата се появиха бившият президент на България Георги Първанов и президентът на БФВ Любомир Ганев.

Най-резултатен за Левски бе Боян Йорданов със 17 точки. За Пирин Благовест Катранджиев завърши с 12 точки.

ЛЕВСКИ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:16, 25:21, 25:21)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 3, Боян Йорданов 17, Самуил Вълчинов 11, Гордан Люцканов 14, Христо Цветанов 6, Марк МакГивърн 6 - Владислав Иванов-либеро (Дамян Колев-либеро)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ПИРИН: Стилиян Асенов 2, Петър Христов 10, Благовест Катранджиев 12, Александър Симеонов 5, Кристофър Петров 1, Красимир Гайдарски 5 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Мартин Юруков, Константин Нечев 2, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.