ЦСКА надигра Миньор и ще играе за Купа "Борис Гюдеров"

Кметът на Перник и Любо Ганев обсъдиха финансирането на спортните клубове

Волейболният отбор на ЦСКА ще играе за трофея на традиционния турнир за Купа "Борис Гюдеров". Волейболистите на Александър Попов надиграха домакините категорично от Миньор (Перник) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) във втория полуфинал на XX-о юбилейно издание на турнира в Перник.
Левски ще защитава Купа "Борис Гюдеров" срещу ЦСКА (снимки)
По този начин "червените" ще играят на финала срещу "вечния" съперник Левски, който се наложи над Пирин (Разлог) също с 3:0 гейма в първата полуфинална среща по-рано днес. Финалът е утре (3 октомври) от 16,30 часа, а преди това Миньор и Пирин ще спорят за 3-о място.

Първата част на срещата започна точка за точка и се запази така до самия край. При 23:24 състезателят на домакините Радостин Денков направи грешка от атака и така ЦСКА спечели първия гейм с минималното 25:23. Във втория гейм "червените" поведоха, като се откъснаха с голяма преднина. Разликата достигна до 18:10. Тогава треньорът на Миньор Асен Асенов смени половината от стартовата шестица, като в игра влязоха Стефан Маринов, вторият разпределител Калоян Николов и Петър Лазаров. От своя страна Александър Попов също направи смени, като пусна Иван Крачев и Даниел Минков. Играта продължи без промяна и гейма завърши при 25:18 за ЦСКА.

В началото на третия гейм "армейците" имаха предимство, но Миньор изравни при 11:11. Играчите на ЦСКА се мобилизираха и дръпнаха пак с няколко точки. Впоследствие двата тима стигнаха до ново равенство при 19:19, което се запази до 22:22. Ас на Иван Крачев направи точка от сервис и даде необходимата преднина за "червените". Те заиграха по-спокойно и геймът завърши при 25:23 за ЦСКА за крайното 3:0.