Лора Китипова и Прометей отпаднаха от ШЛ, продължават за Купата на CEV (снимки)

Лора Китипова и Прометей започнаха със загуба в ШЛ

Разпределителката на националния ни волейболен отбор Лора Китипова и нейният нов клуб Прометей (Камянске) отпаднаха в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени, но ще продължат участието си във втория евротурнир за Купата на CEV.

Волейболистките на Прометей паднаха като гости на друг украински отбор - Химик (Южний), с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) в мач-реванш помежду им от 1-ия предварителен кръг на турнира, игран снощи пред около 350 зрители в зала "Олимп". Втори съдия на срещата пък бе българинът Константин Йовчев. Така след две победи с 3:1 и 3:0 гейма Химик продължава във втория кръг на ШЛ, където ще срещне силния италиански тим на Савино Дел Бене (Скандичи).

От друга страна Прометей ще продължи евроучастието си за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите Китипова и компания ще играят с румънския КСМ (Търговище), който е воден от бившият селекционер на България Драган Нешич и където от този сезон ще играят националките Гергана Димитрова и Мария Йорданова.

Лора Китипова не започна като титулярка за своя отбор, но влезе в игра още в първия гейм и остана до средата на втората част. Най-резултатна за Прометей стана Диана Мелюшкина с 15 точки (7 блока и 57% ефективност в атака). За тима на Химик Юлия Бойко реализира 16 точки (44% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) за победата.

Снимки: CEV.EU