Лора Китипова и Прометей започнаха със загуба в ШЛ

Разпределителката на националния ни волейболен отбор Лора Китипова и нейният нов клуб Прометей (Камянске) започнаха със загуба участието си в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени. Волейболистките на Прометей отстъпиха у дома на друг украински отбор - Химик (Южний), с 1:3 (25:14, 18:25, 22:25, 17:25) в първия мач помежду им от 1-ия предварителен кръг на турнира, игран снощи пред около 900 зрители в Двореца на спорта "Юност". Първи съдия на срещата пък бе българинът Александър Виналиев.

Срещата-реванш между двата тима е в сряда (30 септември) от 18,00 часа българско време в залата на Химик "Олимп". Химик се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи във втория кръг на ШЛ, докато Китипова и новите й съотборнички трябва да спечелят поне с 3:0 или 3:1, за да стигнат до т.нар. "златен" гейм. Победителят от тази двойка ще срещне силния италиански тим на Савино Дел Бене (Скандичи).

Лора Китипова игра цял мач за своя отбор и се отчете с една успешна блокада. Най-резултатни за Прометей станаха Катерина Дудник (1 блок, 2 аса, 35% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане) и Анна Харчинска (1 ас и 35% ефективност в атака) с 15 и 14 точки. За тима на Химик Юлия Бойко реализира 20 точки (2 блока, 35% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане) за победата, а Евгения Хобер и резервата Оксана Яковчук добавиха по 15 точки за успеха.