Ахмат прекъсна серията от загуби (видео)

Ахмат сложи край на серията си от три поредни загуби в РПЛ. Отборът от Грозни победи с 2:0 гостуващия Урал и вече е в средата на класирането. Попаденията вкараха Георгий Мелкадзе във 2-ата минута и Бернард Бериша от дузпа в 57-ата.

Урал остана в намален състав още в края на първото полувреме, когато червен картон получи Стефан Страндберг. Бившият тим на Николай Димитров е на 11-а позиция с 10 точки - три по-малко от Ахмат.

Преотстъпеният от Спартак (Москва) Мелкадзе откри резултата с глава след центриране от фаул на бразилеца Исмаел. Домакините проължиха да са по-добрият отбор и пропуски направиха Андрей Семьонов и Максим Ненахов. Владимир Илин също се размина с гола от удобна позиция.
В 38-ата минута Евгений Харин центрира, а Страндберг, който вече имаше жълт картон, спря топката с ръка. Реферът Павел Кукуян посочи бялата точка и изгони шведа, но Иля Помазун отрази удара на Илин.
През второто полувреме домакините получиха още една дузпа, този път за нарушение на Игор Калинин. Бериша не сбърка и оформи крайното 2:0 с втория си гол през сезона.
В следващия кръг Ахмат ще гостува на Рубин, а на Урал предстои домакинство на ЦСКА (Москва).