Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Урал изтръгна точка от Зенит

Урал се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Зенит от 8-ия кръг на руската Премиер лига. Оранжевите показаха характер и се добраха до точка срещу шампиона, въпреки че получиха ранен гол във вратата си.

Зенит поведе още в 4-ата минута, когато Даниил Круговой центрира по земя за Артьом Дзюба, който от движение засече кълбото в мрежата за 0:1. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засада на нападателя.

Урал обаче не се предаде и в 69-ата минута възстанови равенството. Андрей Панюков се освободи в наказателното поле и със силен удар отбеляза за 1:1.

Този резултат се запази до края, като така Зенит остава на върха в класирането с 15 точки, като има две повече от преследвача Сочи, но и мач повече. Урал пък заема 10-ото място с 10 точки.

Другият мач от кръга, който бе предвиден за днес, между Ростов и Ротор, не се игра, тъй като гостите имат няколко играчи заразени с коронавирус.