Динамо нанесе трета поредна загуба на Ахмат (видео)

Динамо (Москва) победи с 1:0 Ахмат в мач от 8-ия кръг на руската Премиер лига и се придвижи до 6-о място в класирането. Защитникът Иван Ордец се превърна в герой за домакините с попадението си в първата минута на добавеното време. За Ахмат това беше трета поредна загуба и тимът от Грозни е в средата на таблицата.

Двубоят дойде само няколко дни след позорното отпадане на Динамо в Лига Европа от Локомотив (Тбилиси). По този повод феновете опънаха транспарант с красноречивото послание: "Благодарим за евросезона!"
Самият мач премина с подчертано надмощие на московчани, но те трудно стигаха до голови положения. В началото Ахмат можеше да поведе, но Мирослав Богосавац стреля встрани от вратата. Динамовци отговориха с пропуски на Даниил Фомин и Никола Моро.

В края на полувремето Антон Шунин трябваше да се намесва след изстрел с глава на Владимир Илин, а Дмитрий Скопинцев блокира силен удар на Максим Ненахов.

През второто полувреме Динамо действаше с повече разнообразие в предни позиции. Даниил Лесовой уцели гредата, а Клинтън Н'Жие стреля от външната страна мрежата след бърза контра.
В 80-ата минута Богосавац от Ахмат беше изгонен и това затрудни гостите, които вече трудно удържаха неспирните атаки на Динамо. Така се стигна до 91-ата минута, когато Ордец засече центриране от корнер на Фомин и донесе трите точки на "бяло-сините".