Гранада не допусна изненада срещу грузинци

Отборът на Гранада е на крачка от класиране в груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:0 като домакин на грузинския Локомотив (Тбилиси) в мач от третия квалификационен кръг на турнира. В 48-ата минута Дарвин Мачис се разписа с чудесен далечен изстрел, а в 90-ата ветеранът Хорхе Молина беше точен от добавка. Гостите завършиха двубоя в намален състав след червен картон на Гиорги Габадзе в 59-ата минута. Следващото препятствие пред испанците е гостуване на шведския Малмьо.

В друг мач от кръга Стандарт Лиеж надделя като домакин на сръбския Войводина с 2:1 след продължения. В 47-ата минута Фелипе Авенати реализира дузпа, но в 75-ата Петър Божич изравни за западните ни съседи. Още в първата минута на продълженията Селим Амалах донесе победата на белгийците със своя гол. Така след седмица те ще посрещнат на своя стадион унгарския МОЛ Фехервар.
Полският Легия (Варшава) пък ще играе срещу азербайджанския Карабах в плейофите, след като тази вечер отстрани косовския Дрита с 2:0 на своя стадион. Победата дойде с голове на Павел Вшолек (24') и Томас Пекхарт (43').