Рен обърна Монако и превзе върха във Франция

Отборът на Рен е новият лидер в Лига 1 на Франция. Тази вечер играчите на Жулиан Стефан победиха с 2:1 Монако в домакинството си от 4-ия кръг и така поне временно оглавиха класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. Гостите първи поведоха в мача с гол на Уисам Бен Йедер в 28-ата минута, но домакините на "Роазон Парк" направиха пълен обрат с точни изстрели на Стивън Н'Зонзи в 81-ата и Адриен Трюфе в 92-ата минута на двубоя.

Монако откри резултата в 28-ата минута, когато при едно разбъркване след корнер защитник не успя да изчисти топката и я подари на Уисам Бен Йедер, който без забавяне стреля и вкара за 0:1.

През втората част Рен потърси изравняването и първо в 50-ата минута опасен удар на Мартен Терие профуча покрай вратата.

Усилията на домакините дадоха резултат в 81-ата минута, когато Адриен Трюфе центрира в наказателното поле, където Стивън Н'Зонзи с глава вкара за 1:1.

В добавеното време на мача червените направиха и пълен обрат. Терие върна за Трюфе, който стреля от движение и отбеляза з 2:1. Гостите претендираха за нарушение в хода на атаката, но съдията не прие претенциите им и посочи центъра.

Така Рен събра актив от 10 точки и поведе във временното класиране. Монако пък е на 5-ото място със 7 точки.