Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Деветима от Монако пребориха Страсбург

Отборът на Монако записа трудна победа с 3:2 над Страсбург на своя стадион в мач от петия кръг на Лига 1.

Двубоят започна много добре за монегаските, които поведоха още в 9-ата минута чрез Уисам Бен Йедер. Тяхната преднина се увеличи в добавеното време на първата част, когато точен беше Рубен Агияр. Още в 46-ата минута обаче Меди Чаири намали изоставането на елзасците. В 53-ата Бен Йедер за втори път в мача се разписа, а след това последваха тежки минути за неговия отбор. В 55-ата съотборникът му Орелиан Чуамени беше изгонен, след като получи втори жълт картон. В 67-ата пък Аксел Диаси направи дузпа за противника и на свой ред получи червен картон, оставяйки домакините с 9 човека на терена. Людовик Ажорк реализира дузпата, а до края на мача гостите натиснаха съперника си, но все пак не стигнаха поне до изравнителен гол. Монако е пети в класирането с 10 точки, докато Страсбург е 18-и с три пункта в актива си.

В друг мач по същото време Анже също постигна победа с 3:2 при домакинството си на Брест. Гостите на два пъти повеждаха с голове на Стив Мюние (3’ - дузпа) и Гаетан Шарбоние (32’), но претърпяха обрат след попадения на Сада Тиуб (21’), Исмаел Траоре (78’) и Анжело Фулжини (80’).
Дижон и Монпелие не се победиха и завършиха наравно 2:2. Точни за “горчиците” бяха Ерик Ебимбе (8’) и Бруно Манга (60’), а за гостите се разписаха Анди Делор (50) и Тежи Савание (90’ - дузпа).
Ним и Ланс също не излъчиха победител след 1:1. Голът за новака отбеляза Игнатиус Ганаго (34’), а този на домакините беше дело на Зинедин Ферхат (87’).