Крило блести за Локо (София) в Добрич (видео)

Лидерът във Втора лига Локомотив (София) разби с 3:0 Добруджа в гостуването от 6-ия кръг. Основен принос за успеха на "железничарите" има Александър Александров (4,54), който отбеляза два гола и подаде за третото попадение на Светослав Диков (45). Домакините, които имаха множество проблеми и едвам събраха отбор за срещата, пропуснаха дузпа в 39-ата минута, когато Ивайло Василев парира изстрел на Ивайло Лазаров от бялата точка.

Тимът на Добруджа едва събра 11 здрави играчи, с които да започне срещата, след като пандемията Covid-19 превзе тима през последната седмица - 8 основни играчи са заразени, а освен това в Добрич имат и двама контузени, които не можеха да вземат участие. Въпреки това мачът не беше отменен и трябваше доста младоци да попълнят състава. Това улесни още повече "червено-черните", които записаха пети успех през този сезон и за пети път не допуснаха гол в своята врата.

Играчите на Иван Колев, който също направи ротации, заслужено записаха поредните си три точки и вече имат актив от 16. Третото поражение остави Добруджа на 11-то място с актив от 5 точки.

До последно от Добруджа се надяваха срещата да не се състои, но правилата на БФС са ясни, щом няма 10 заразени в отбора, двубоят трябва да се играе.

65 Локомотив (София) - Спортист (Своге)
Колев
направи три промени от равенството 0:0
с Миньор (Перник). Младежкият национал Илиян Стефанов, който едва вчера се върна в тима, Матеус Роча и Денислав Станчев бяха заменени от Красимир Милошев,  Мартин Василев, който бе капитан, и Наско Милев.
Пред Ивайло Василев в защита стартираха Педро Ферари, Марио Петков, Василев и Мики Орачев. Милошев и Владимир Семерджиев бяха опорните халфове, а Александров, Милев и Валентин Николов действаха зад Светльо Диков.
Домакините стартираха
с едва трима титуляри от равенството 0:0
с Нефтохимик. Това бяха вратарят Иван Василев, левият защитник Ахмед Ахмедов и Ивайло Лазаров.
Двубоят стартира отлично за гостите, които в 4-ата минута вече водеха. Мики Орачев нахлу отляво и центрира към Александров, който с глава даде аванс на столичани.
Диков пропусна с глава да удвои, а постепенно играчите на Добруджа започнаха да поглеждат към стража на гостите.
В 39-ата минута реферът Рюстем Карагарен отсъди дузпа в полза на "жълто-зелените", след като първо Василев игра с ръка, след което и Петков фаулира Денис Кадир. Зад топката застана Лазаров, който стреля, но Василев с отличен рефлекс запази вратата си и остави предимството на Локомотив.
Малко преди края на първата част Диков,
който пропусна дузпа и доста положения срещу Миньор
, удвои с глава след центриране от корнер на Александров.
На почивката Стефанов смени младия Николов, а Локомотив продължи да държи топката. В 54-ата минута страхотен гол на Александров реши всичко в мача. Седмицата на "червено-черните" разстреля стража на Добруджа с хубав изстрел от над 20 метра и вкара третото си попадение за сезона.
Напълно нормално в оставащите минути срещата се доиграваше, а Добруджа удари греда в края на мача, пропускайки да вкара почетен гол. Играчите на "жълто-зелените" имаха и претенции за втора дузпа, тъй като резервата Лука Иванов игра с ръка в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.
Локомотив приема Литекс в следващия кръг, докато тимът от Добрич гостува на Миньор в Перник, като ще се надява да се върнат поне петима от играчите, които в сряда ще трябва да минат втори тест.

ДОБРУДЖА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:3
0:1 Александров (4)
0:2 Диков (45)
0:3 Александров (54)