Марсилия стартира със зрелищен успех

Сент Етиен стартира кампанията с победа, Бордо също с първи успех

Отборът на Марсилия стартира със зрелищен успех с 3:2 като гост на Брест сезона във френската Лига 1. Марсилци имаха превъзходство в срещата и дръпнаха с 2:0 след първите 45 минути.

Завърналият се на терена за първи път като титуляр от 24 май 2019 година Флориан Товен откри резултата в 20-ата минута, а седем покъсно аститира на Дуе Чалета-Цар за второто. След почивката Товен отново даде асистенция на Чалета-Цар, който направи 3:1 в 80-ата минута. В самия край Шарбоние намали за домакините, но за повече нямаше време. С успеха Марсилия прибави първи три точки към актива си и върви 10-и във временното класиране. Брест е на дъното без спечелена точка.