Сент Етиен стартира кампанията с победа, Бордо също с първи успех

Отборът на Сент Етиен постигна победа с 2:0 при домакинството си на Лориен от втория кръг на Лига 1. Мачът обаче беше първи за “зелените” през сезона, тъй като гостуването им на Марсилия беше отложено за по-късна дата. “Мерлузите” пък преди седмица надвиха с 3:1 Страсбург, но този път претърпяха поражение. И двата гола в днешната среща бяха дело на Ромен Амума, който беше точен в 19-ата и 51-ата минути след асистенции на Арно Норден.

Междувременно, Бордо също записа успех с 2:0, но като гост на Анже. Победата дойде с две попадения в рамките на три минути. В 25-ата Джош Маджа се разписа след пас на Лоран Косиелни, а в 27-ата Тома Башич също прати топката в противниковата мрежа. Това е първи спечелен двубой за “жирондинците” през тази кампания, след като преди седмица направиха нулево реми с Нант. Тогава Анже надделя с 1:0 при визитата си на Дижон, но този път преклони глава пред Бордо.